logo

Petr Tvarůžek @ iampete.eu

Nechceme předražené mobilní volání

Začal jsem podporovat facebookovou skupinu http://www.facebook.com/Nechceme.predrazene.mobilni.volani, protože si myslím, že ceny mobilních služeb v České republice opravdu nejsou dány správným konkurenčním prostředím. Český telekomunikační úřad, náš "regulátor", jen tiše přihlíží, nebo naopak vydává zavádějící "monitorovací zprávy", které se snaží nám ukázat, že si vlastně nemáme na co stěžovat. Jenže monitorovací srovnání ČTU vycházelo z pozměněné metodiky OECD a mnoho českých komentátorů má proti těmto změnám vážné výhrady. Celý souhrn lze najít zde: http://www.lupa.cz/clanky/tarifgate-proc-se-ctu-odzbrojuje-sam/. A vůbec, všichni to přece víme, že u nás je volání drahé. Slováci volají do česka (tedy pro ně do zahraničí) levněji, než my češi mezi sebou.

 

Jenže co s tím může "obyčejný občan" dělat?

Češi mají zlváštní vlastnost, že na podobné otázky automaticky odpovídají "nic" a přijmou danou situaci jako krutý osud, na který si alespoň můžou postěžovat u piva. Tento přístup mě někdy dokáže strašně rozčílit.

Základem toho, aby se změnila situace je informovanost zákazníků. Pokud budou všichni zákazníci T-Mobile vědět, že v rakousku T-Mobile nabízí 33x lepší služby za stejnou cenu* snad jim dojde, co tady T-Mobile vlastně dělá.. prodává předražené služby, rýžuje neskutečné peníze a ještě nám tvrdí, jaká je to skvělá nabídka. A ostatní operátoři na tom jsou stejně.

Úkol první: informovat

Není na tom nic špatného, zlého nebo podlého, když přepošlete odkaz na zmíněnou skupinu na Facebooku svým známým, nebo si ji dáte na svou zeď. Administrátoři této skupiny z toho nemají vůbec nic (btw. já nejsem jedním z nich, jen fanoušek), a odvádějí fakt dobrou práci, protože téměř každý den zveřejňují zajímavé cenové srovnání se zahraničními operátory. Takže tady nejde o žadnou skupinu typu "máme dva miliony fanoušků, protože máme v názvu skupiny ohraný vtip", ale fakt se tu něco dozvíte a tím, že to řeknete svým kamarádům, přispíváte ke zlepšení situace na Českém mobilním trhu. Zlepšujete svou vlastní informovanost, i informovanost svých kamarádů.

Úkol druhý: aktivně se zapojit

To, co tady chci popsat, je pouze můj způsob, jak se snažím zviditelnit problém předražených telefonních služeb. Neříkám, že je dokonalý, nebo jediný správný. Každý si může najít svůj způsob.

Ale je to alespoň něco, a jak říká Tesco: "every little helps". Podle této zásady, když každý z nás udělá nějaké "little" pro zlepšení situace, tak dohromady je opravdu šance na změnu.

Co tedy dělám a proč?

Čas od času pošlu na podatelnu Českého telekomunikačního úřadu (podatelna@ctu.cz) tento mail:

Dobrý den

 

Dostal jsem následující zprávu, která mě zaujala, a chtěl bych si ověřit její pravost:

 

<zde vložím některý status Facebookové skupiny Nechceme předražené mobilní volání, například: T-Mobile ví, že ho nepochválíme, a tak se v tiskové zprávě pochválil sám. :-) Marže EBITDA přes 50% (pro srovnání Rakousko 29%, Rumunsko 24%, UK 21%) neprozrazuje výjimečné výkony, ale neskutečně drahé volání v ČR. Prostě zlodějina s licencí od státu. Nelíbí? Tak sem pozvi kámoše a klikni... http://www.mobilmania.cz/bleskovky/t-mobile-hospodarske-vysledky-za-prvni-ctvrtleti-2011/sc-4-a-1316253/default.aspx >

 

Jako českého regulátora, jehož úlohou je také monitorovat ceny tuzemských mobilních operátorů a podávat koncovým zákazníkům informační srovnání (podle §54 odst. 2 zákona 127/2005 Sb. o elektronických komunikacích) Vás tedy ve smyslu zákona č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím žádám o potvrzení, nebo vyvrácení výše uvedeného srovnání, zejména co se týče cen uvedených českých operátorů za uvedenů služby.

 

 

Děkuji za Vaše odpovědi

 

S pozdravem

 

Petr Tvarůžek

datum narození: <moje datum narozeni>

adresa trvalého pobytu: <moje adresa>

adresa pro doručování (email): <muj email>

 

A teď proč zrovna takto:

1.) tento emai je napsaný v takové formulaci, že splňuje zákonné podmínky, při kterých je zpráva přijata jako oficialní dotaz dle všemožných zákonů a ČTÚ na ni tedy má povinnost do 7 dnů odpovědět, i kdyby ji zamítl. (http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/701/.cmd/ad/.c/313/.ce/10821/.p/8411/_s.155/701?PC_8411_number1=106/1999&PC_8411_p=14&PC_8411_l=106/1999&PC_8411_ps=50#10821)

 

2.) už jsem to párkrát zkoušel a zatím na to slečny z podatelny opravdu odpovídají, takže získáte malou část oficiálního cenového srovnání mobilních služeb, které je posvěcené od ČTÚ. Navíc si můžete zkontrolovat, jestli kluci z Facebooku počítají správně.

3.) slečny z podatelny sice budou trochu více zaměstnané "blbostma", ale však ono se to někde v nějakých statistikách projeví, když budou najednou muset zpracovávat 30 odpovědí za měsíc, místo 4. Minimálně si toho všimnou ony, jejich přímý nadřízený, a pokud nás bude více, může si toho všimnout i nějaký novinář, třeba pan Jiří Peterka z lupa.cz, a napsat opět nějaký pěkný článek ve stylu "Nečinnost ČTÚ leze lidem už tak na nervy, že se byli schopní sami zorganizovat a uspořádat spontání protest". Tím přimícháme do atmosféry na českém mobilním trhu kapku s příchutí "český zákazník se dožaduje pravdivých informací a nenechá se balamutit". A změna atmosféry na trhu, o to tu jde především.

4.) peníze, které jdou na platy zaměstnanců úřadu, pochází z našich daní a je tedy naše věc, na co budou utraceny. A my chceme, aby byly utráceny na zpracovávání reálného cenového srovnání. Když se nám nelíbí, že nám ČTÚ podává zkreslené srovnání, tak je tímto zaměstnáme tak, že vlastně cenové srovnání dostaneme. Sice po malých kouskách, ale dostaneme.

 

Pokud mě chcete napodobit, prosím dodržujte tyto zásady:

1.) v komunikaci s úřadem buďte maximálně slušní a zdvořilí. Lidé, kteří budou vaše zprávy číst, za nic nemůžou, nemá tedy smysl jim něco vyčítat nebo na ně nadávat. Nechci, aby se tato aktivita zvrhla v anarchistické lynčování sekretářek

2.) nezapomínejte uvádět svou adresu trvalého pobytu, datum narození a skutečné jméno a email, jinak může ČTÚ vaši zprávu jednoduše zahodit. O osobní údaje nemusíte mít strach, ČTÚ sice zveřejňuje všechny odpovědi na dotazy z podatelny na stránkách http://www.ctu.cz/o-ctu/povinne-informace/informace-poskytnute-na-zadost.html (zde si prosím všimněte, že "normální" četnost dotazů na podatelnu je opravdu 4 za měsíc), ale váš dotaz samotný tam zveřejněný není, ani žádné vaše údaje, kromě jména.

A poslední zásada

Pokud máte lepší nápad, jak zvýšit informovanost zákazníku a bojovat s kartelem operátorů a nečinností ČTÚ, sem s ním..

 

Zkušenosti z "reálného provozu"

Už jsem sám za sebe poslal asi 10 takových podání a na každé z nich zatím ČTÚ odpovědělo, žádné nebylo zamítnuto. Asi jeden až dva dny po odeslání mailu vám přijde "Potvrzení příjmu" a pak do 7 dní musí příjít skutečná "Odpověď na podání". Vždy se jedná o email přibližně na A4, kde v prvních několika odstavcích, plných citací paragrafů, je popsáno, že ČTÚ se o srovnání se zahraničním trhem nestará.. nenechte se tím odradit. Někde dole bude (a musí být) nějaká konkrétní odpověď na vaši otázku. Většinou nějak kulantně zformulují potvrzení toho, na co jste se ptali. Například mně jednou odepsali:

"Přesto Vám sdělujeme, že zákazník českého operátora Vodafone by za 1000 minut do vlastní sítě, 1000 minut do všech sítí, 1000 SMS do vlastní sítě, 1000 SMS do všech sítí a 500 MB zaplatil při využívání tarifu Neomezené volání (měsíční paušál 2700 Kč), Neomezené SMS (měsíční paušál 500 Kč) a tarifu Internet v mobilu naplno (měsíční paušál 315 Kč) částku 3515 Kč."

Když už ani regulátor trhu nedokáže najít levnější tarif, tak to asi fakt nic levnějšího neexistuje..

 

 


 

*) jeden ze statusu skupiny Nechceme predrazene mobilni volani: 10 GB dat za 250 Kč ti dá rakouský T-Mobile. A to je ten nejmenší tarif, který si můžeš pořídit. U českého T-Mobile je za 239 Kč 0,3 GB. To je 1/33 služeb za stejnou cenu. Ale můžeš mít i těch 10 GB, jen za 9.409 Kč měsíčně!!! Nelíbí? Tak to řekni všem a klikni. http://www.t-mobile.at/privat/mobiles_internet/surf_tarife/surfhit10/index.html

 

 

 

 

XML zdroje komentářů: RSS | Atom
Be the change you want to see in the world